فاز اول تولید

لمینت BOPET:
فرآیند ایجاد روکش بر روی هر سطحی را اصطلاحا لمینت می گویند. در صنعت چاپ یک لایه نازک از جنس پلاستیک که می تواند یک رو یا دو طرف کاغذ را بپوشاند لمینت کردن اطلاق می شود.
لمینت به صورت لایه شفاف پلاستیکی در دو طرف سطح چاپی قرار می گیرد. این لایه شبیه به طلق بوده و ضریب محافظت بیشتری روی سطح چاپی به وجود می آورد. لایه لمینت رنگ چاپ را ثابت نگه داشته، ضد خش می باشد و از نفوذ مواد شیمیایی ، رطوبت و غیره به سطح چاپ جلوگیری می کند. این لایه، پوشش ضخامت سطح چاپی را افزایش می دهد و مانع تغییر شکل کاغذ می شود. جنس این لایه از پلی پروپیلن و پلی استر و دیگر مواد پلیمری است که در انواع مات و براق تولید می شود. از نظر اجرایی دو نوع لمینت گرم و سرد موجود است.
لمینت ها ضخامت متنوعی دارند که با واحد میکرون سنجیده می شوند هر چه عدد میکرون بالاتر باشد لایه پلاستیکی ضخیم تر و هرچه عدد میکرون پایین تر باشد لایه پلاستیکی نازک تر خواهد بود.
در نوع لمینت حرارتی چسب وقتی فعال می شود که به آن گرما بدهیم وگرنه بدون حرارت به هیچ گونه کاغذ نخواهد چسبید. بنابراین ابتدا با کمک دستگاه لمینیتور هیتر را گرم کرده و سپس آن را روی کاغذ یا مقوا می چسبانیم.

مشخصات فنی

ضخامت
براق / مات
 75, 100, 150،125میکرون
( 16 الی 40 میکرون مناسب جهت استفاده در بسته بندی و صنایع غذایی)
عرض
1040 و 1550 میلی متر برای ضخامت بالای 75 میکرون
طول
100 متر
 
میزان دما
90 الی 120 درجه سانتی گراد
قطر داخلی بوبین
76 میلی متر، 3 اینج
مناسب برای
پوستر، پلات، عکس و …