در بعضی محصولات چاپی که در تولید آن از متریال هایی مانند کاغذ گلاسه و مقوا در چاپ استفاده می شود جهت محافظت بیشتر از سطوح چاپی در برابر عواملی نظیر رنگ پریدگی و ساییده شدن و پوسیدگی و همچنین ایجاد براقیت و جذابیت در محصول چاپ شده از پوشش هایی مانند سلفون، یووی و ورنی استفاده می شود که این عملیات را میتوان با استفاده از دستگاه های مخصوص سلفون کشی و روشهای چاپی مانند: سیلک اسکرین، لتر پرس، افست و غیره انجام داد.
به صراحت می توان گفت مشتریان همیشه به دنبال کیفیت به همراه قیمت مناسب هستند و سلفون ها نسبت به کیفیتی که دارند، بسیار کم هزینه و مقرون به صرفه می باشند و این آیتم توانسته نظر مشتریان را به خود جلب کند.
سلفون پوششی است که موجب استحکام محصول چاپی شده از آن در برابر صدمه های احتمالی محافظت می کند و در انواع متفاوت مانند: مات وبراق، طرح دار، هولوگرامی، مخملی، متالایز و غیره که بر روی محصول چاپی با توجه به نیاز آن محصول انجام می شود و یکی از متداول ترین روش ها جهت پوشش روی سطح چاپی می باشد که توسط دستگاه های مخصوص سلفون کشی لایه نازکی از پلاستیک روی سطح کار چسبانیده می شود. شیوه کار آن به این شکل است که سلفون های رول به کمک چسب روی سطح کار چاپی چسبانده می شود.