شرکت نقش الماس کاسپین درسال 1397 با هدف تامین بخشی از مایحتاج ملزومات صنعت چاپ، به منظور قطع واردات و خروج ارز از کشور درمحیطی به مساحت 13000 متر مربع و زیر بنای 8000 متر مربع، واقع درشهرک صنعتی کاسپین یک تاسیس شد و اقدام به راه اندازی خط تولید فیلم های حرارتی BOPP و BOPET برای اولین بار در ایران نموده است.

با افتخار اعلام می کنیم که این کارخانه با تکیه بر دو دهه تجربه مجتمع چاپ نقش الماس و با کارنامه ای معقول در زمینه تولید فرم های عمومی و اختصاصی، کارت های هوشمند و غیره ،همچنین دانش فنی روز دنیا و با بهره گیری از نیروی متخصص توانسته است محصولات جدیدی را به بازار عرضه نماید.

آن چه این شرکت هم اکنون در فاز اول تولید توانسته به آن دست پیدا کند فیلم حرارتیBOPP و BOPET به صورت مات و براق و همچنین متالایز نقره ای، با کیفیت و استاندارد های جهانی می باشد که به سبب تولید داخلی این محصولات از خروج قابل ملاحظه ای ارز از کشور جلوگیری می شود.

لازم به ذکر است تولید فیلم های حرارتی متالایز تک رنگ و هفت رنگ ، طرح دار ، لیزری ، ضد خش، مخملی، اکلیلی وغیره به زودی در فاز دوم مجموعه آغاز خواهد شد. نکته قابل توجه در تولید این محصولات این است که با بهره گیری از بهترین مواد اولیه و چسب بسیار قوی و شفاف با چسبندگی فوق العاده و با عبور از تست های آزمایشگاهی قابلیت رقابت با بهترین محصولات وارداتی را نیز دارد.

در حال حاضر به مدد خداوند متعال توانستیم بازار داخلی را تامین نموده و همچنین در آینده ای نزدیک اقدام به صادرات محصولات این مجموعه خواهیم کرد تا نامی ازمحصول و برند ایرانی در بازارهای جهانی ثبت و ماندگار شود.


اهداف احداث واحد نقش الماس کاسپین

  • ایجاد فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم برای بیش از 120نفر
  • بی نیازی کشور از واردات این محصول و در نتیجه عدم خروج ارز از کشور
  • درآمد ارزی برای کشور
  • رونق بازار های داخلی و صنایع مصرف کننده فیلم های حرارتی

مدیران توانمند این مجموعه همواره با اعتقاد بر چهار اصل مدیریتی کیفیت، بهره وری، نوآوری، توسعه و با بهره گیری از پرسنل مجرب، تاکنون مفتخر به دریافت گواهی نامه های استاندارد کیفیت از مراجع ذی صلاح شده و خواهان تولید محصولاتی دوستدار محیط زیست هستند. امید است بتوانیم رضایت مصرف کنندگان عزیز را کسب کرده و با همیاری ایشان قدمی کوچک در راستای اعتلای نام کشور عزیزمان برداریم.

معرفی ماشین آلات

این کارخانه با خریداری دستگاه ها و ماشین ‌آلات ذیل که از بهترین برندهای آسیایی و اروپایی است قـدم در راه تولیـد محصولاتـی

با کیفیت و استانداردهای جهانی نهاده است. این ماشین آلات شامل:

1-  دو دستگاه اکستروژن فیلم های حرارتی با مدرن ترین و مجهزترین امکانات روز دنیا با سرعـت 300 متر در دقیقـه و عـرض 230 سانتی متر.

2- چهار دستگاه اسلیتر فیلم های BOPP و BOPET با دقت فوق العاده بالا جهـت برش با سرعـت 600 متر در دقیقـه و عرض 270 سانتی متر.

3-  دو دستگاه شیت کن فیلم PET برای تولید لمینت در اندازه های(A5 ، A4 ، A3 ، pouch)

محصولات

در فاز اول بهره برداری این مجموعه تولید فیلم های حرارتی (BOPP- BOPET) و متالایز آغاز شد که شرح آن در ذیل آمده است :

1- فیلم حرارتی BOPP : در عرض های مختلف از 225 میلی متر به بالا و طول 3000 متر( بنا به سفارش مشتـری) و ضخامت 18 تا 40 میکرون به صورت مات و براق می باشد.

2- فیلـم حرارتی BOPET : به صـورت رول و در عـرض های استاندارد مصرف بـازار (عمدتـاً 1040 و 1550 میلـی متر) و یـا بـر مبنای سفارش مشتری و ضخامت 75 تا 150 میکرون به صورت مات و براق می باشد.

همین طور لمینت حرارتی براق BOPET به صورت شیت شده در سایز های (11×8 و 12×9 ،A5،A4،A3) به ضخامت 125 و 150 میکرون در بسته بندی های 100 عددی نیز می باشد.

3- فیلم حرارتی متالایز: ویژگی مشابهی نظیر لمینیت آلومینیوم بر روی کاغذ دارد.موارد استفاده آن در بسته بندی ها نظیر: خواربار، دارو، محصولات بهداشتی، جعبه لامپ های کم مصرف و غیره می باشد.

لازم به ذکر است که تولید فیلم های حرارتی طرح دار، لیزری، ضد خش، مخملی، اکلیلی و غیره به زودی در فاز دوم مجموعه آغاز خواهد شد.